Dobro došao! Pretraži | Aktivne teme | Prijavi se

Pitanjce jedno! :) Mogućnosti · Pregledaj
pp62592
#1 Poslano : Sunday, April 07, 2013 5:22:19 AM
Rang: Member

Grupe: users

Član u: 6/5/2011
Imam jedno pitanjce za ljubitelje kukaca...koristite li češće zoom ili se uspijete dovoljno približiti kukcu?Koristiti li netko možda macro objektiv?
Unaprijed hvala na odgvorima! Dancing Applause Angel
Jasenka
#2 Poslano : Tuesday, May 07, 2013 3:22:49 AM

Član u: 1/30/2009
Sada sam tek vidjela ovo pitanje..

Koristim macro objektiv, Canon 100 mm macro. Može raditi na "pristojnoj" udaljenosti od 31 cm, što je dovoljno za neke manje sramežljive kukce.
Prvenstveno njega koristim za "pravi" macro.
Ukoliko ga ne ponesem (što se rijetko dešava, ono vjerojatnost je 0 ali je događaj moguć) onda ponekad koristim 55-250 (većinom za leptire, za manje kukce baš i nemre).

Približiti se kukcima je uvijek zeznuto. Bolja taktika je sjesti ili leći na livadu i čekati da se kukac približi tebi (to pali kod ovih sramežljvih). Mada, neki se i sami guraju da ih se fotka i ne boje se ni objektiva ni pokreta...

Ukratko to, pa ako te još što zanima, a imam iskustva u tome, rado ću podijeliti :)
zeiv
#3 Poslano : Tuesday, May 07, 2013 6:38:40 AM

Član u: 8/16/2008
pp62592 je napisao/la:
Imam jedno pitanjce za ljubitelje kukaca...koristite li češće zoom ili se uspijete dovoljno približiti kukcu?Koristiti li netko možda macro objektiv?
Unaprijed hvala na odgvorima! Dancing Applause Angel

Zoomom ces tesko dobiti razinu detalja i ostrine kao sa pravim makro objektivom.
Moja preporuka je Canon 100mm 2.8 macro. Ili ako imas novaca MPE65 takodjer Canon koji ima uvecanje x5.
Uvecanje se moze postici koristenjem mijeha ili ekstenzijskih tuba. Vecina ih nema kontakte, pa je potrebno manualno namjestiti blendu i sve druge postavke. Nedostatak je uglavnom znacajan manjak svjetla, pa je pozeljno koristiti blitz ili neki dodatni izvor svjetla.
Takodjer se mogu koristiti i reverse prstenovi.

tomislav018
#4 Poslano : Monday, February 24, 2014 6:24:16 PM
Rang: Newbie

Član u: 2/24/2014
Ovo je istina, zoom objektiv i pravi macro objektiv su nebo i zemlja..ja koristim Tamron AF 70-300 mm f 4.5-5. Koristim ga iskljucivo za pejzažne fotografije.
Korisnika pregledava ovu temu
Guest
Skok na forum  
Ti ne možeš dodati novu temu u ovaj forum.
Ti ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu.
Ti ne možeš brisati svoje postove iz ovog foruma.
Ti ne možeš mijenjati svoje postove na ovom forumu.
Ti ne možeš kreirati ankete na ovom forumu.
Ti ne možeš glasovati u anketama na ovom forumu.

Pticica by Pet minuta (www.pet-minuta.hr)